Sme vždy v popredí Vaším zákazníkom
Úvod  / Partneri  / Tami a.s.

Tami a.s.

Tatranská mliekareň, a.s. Kežmarok

     Tatranská mliekareň je situovaná v blízkosti najvyššieho pohoria na Slovensku - Vysokých Tatier. Nachádza sa v meste Kežmarok a dodáva svoje mliečne produkty zákazníkom na Slovensku, v Čechách a Maďarsku.

História Tatranskej mliekarne a. s. siaha až do roku 1979, kedy bola v Kežmarku otvorená mliekareň ako súčasť väčšieho koncernu so sídlom v Košiciach. Po roku 1991 sa stala nezávislou štátnou spoločnosťou, ktorá v nasledujúcich rokoch prešla privatizáciou a bola transformovaná na akciovú spoločnosť. História produkcie syra a iných mliečnych produktov však v regióne siaha až do 13-tého storočia.

Tatranská mliekareň vyrába širokú škálu mliečnych produktov, hlavne syry s bielou plesňou, syry s modrou plesňou, čerstvé mlieka, trvanlivé mlieka, tvarohy, dezerty, kyslomliečne produkty a ďalšie gastronomické výrobky. V poslednom období bolo na trh uvedené množstvo noviniek - Tatranská zakysanka, Ochutené tvarohy MAJO, Tatranský syr balkánskeho typu, Goralský plesnivec, Rival s bryndzou. Keďže produkty rady DRÁČIK sa tešia u zákazníkov mimoriadnej obľube, Tatranská mliekareň sa rozhodla uviesť na trh novú banánovú príchuť, ako aj Dráčik XXL 125g v kakaovej a vanilkovej podobe.


www.tami.sk